2022/23-as nevelési év

Tökfesztivál

Szüreti mulatság a faluban 2016

Farsang a Pusztaegresi óvodában

Nagy izgalommal várták a szülők és a gyerekek is az óvodai farsangot, melyet február 12-én  pénteki napon tartottunk.  A szülőkkel közösen már hetekkel előtte próbáltuk Az aranyszőrű bárány meséjét, amit ezen a napon adtunk elő a gyermekeknek. Nagy örömmel töltött el, hogy olyan családias légkört varázsoltunk már a próbák ideje alatt, hogy minden felnőtt egy kicsit gyerekké vált. Nagyon sok segítséget kaptunk a szülőktől, mivel a meséhez is ők készítették el a díszletet,ami majd az óvoda folyosóját is díszíteni fogja.
A gyermekek már reggel jelmezben jöttek be a csoportszobába, csodálták egymás jelmezét. A szülők is izgatottan öltözködtek a meséhez, majd elbújtak addig, míg a gyerekekkel átmentünk a másik csoportszobába, ahol a táncos mulatságot tartottuk. Nagy meglepetés volt, amikor a szülők is jelmezbe bejöttek, a gyerekek örömmel kiabálták, hogy „ez az én anyukám és az apukám”.  Előadtuk a mesét, amelyet a gyermekek óriási tapssal jutalmaztak, ezután kezdődött a táncos mulatság. Sokat játszottunk a szülőkkel közösen, majd a csoportszobában terített asztal várta őket, mert az anyukák nagyon sok finom süteménnyel is kedveskedtek, amit jóízűen fogyasztottak. A gyermekeknek annyira tetszett a mese, hogy befejezésül még egyszer el kellett játszani nekik.

Nagyon jól sikerült ez a nap és megbeszéltük, hogy lesz még folytatása.

Minden Kedves Szülőnek köszönjük a részvételt és a sok segítséget!

Czeinerné Takács Tünde

Óvodapedagógus

Szüreti mulatság a Pusztaegresi óvodában

Szeptember 18-án reggel napfényes időre ébredtünk.

A hagyományokhoz hűen minden év szeptemberében megrendezésre kerül a szüreti mulatság óvodánkban.

A gyermekek már kora reggel megérkeztek az óvodába. Öröm volt látni a népviseletbe felöltözött kislányokat, kisfiúkat és szülőket.

A szülők is nagy izgalommal várták az eseményt és előző nap délutánján sok szorgos kéz díszítette fel az óvodát.

A gyermekek minden évben nagy izgalommal várják ezt a napot, mert sok érdekes dologban lehet részük a nap folyamán.

A szüreti felvonulással kezdődött a mulatság, kis póni fogat és utánfutó segítségével jártuk be a falut szüreti dalokat énekelve. Néhány lelkes szülő gyalog kísérte a kis csapatot.

A gyermekek megismerkedhettek a szüreteléshez szükséges eszközökkel darálóval, préselővel és meg is kóstolhatták a méz édes mustot is.

Egy igazi nagy, családi összejövetel volt ez, ahol népi zene felvételeinek hallgatása és táncolása mellett fogyaszthatta mindenki a finom pogácsát, süteményt és gyümölcsöt.

Úgy értékeltük, hogy jól sikerült ez a rendezvény, mert azt láttuk, hogy nagyon jól érezte magát, aki elj

ött és a gyermekeknek is felejthetetlen élményt nyújtott.

Köszönjük minden kedves szülőnek, aki pogácsát, vagy süteményt, szőlőt, egyéb gyümölcsöt hozott, vagy segítségével hozzájárult az élmény-teli naphoz.

Külön köszönetemet fejezem ki Vájer Tamásnak, aki kis póni fogatával hozzájárult az esemény lebonyolításához.

Jövőre megismételjük!

Jótékonysági hangverseny a pusztaegresi óvodáért!

Ezúton is köszönöm azt a nagylelkű támogatást, amit a hangverseny kapcsán kapott óvodánk:

Köszönetemet fejezem ki Dr. Sükösd Tamás polgármester úrnak, és Érsek Enikő képviselő asszonynak a szervezésben való aktív részvételért és támogatásukért.

Mészáros János atyának köszönöm, hogy a helyszínt biztosította számunkra, és lehetővé tette, hogy a hangverseny a templomban kerüljön megrendezésre.

Köszönöm a kórus vezetőjének, Bakonyi Istvánnak és a kórus tagjainak, hogy felvállalták szereplésükkel a pusztaegresi óvoda támogatását és, hogy adományaikkal is hozzájárultak céljaink megvalósításához. Felejthetetlen zenei élményben volt része a hallgatóságnak. A kórustagjaként is, és mint a rendezvény ötletadójának is köszönöm kollégám Czeinerné Takács Tündének elkötelezett munkáját, melyet a pusztaegresi óvodáért tett.

Köszönöm a szülőknek, a pusztaegresieknek, hogy rendezvényünkre eljöttek, és anyagiakkal is támogatták az óvodába járó gyermekeiket.

Az adományból Mozgáskotta fejlesztő eszközt vásárolunk, mely lehetővé teszi a gyermekek sokoldalú fejlesztését.

Huszárné Kovács Márta

Jótékonysági hangverseny képekben